Радіація не стала перешкодою для майже півтисячі самоселів, які зараз проживають у Чорнобильській зоні відчуження
12 лютого 2018 року о 16:47
| | 4/5 (1)
А це переважно корінні мешканці, котрі повернулись у свої домівки після евакуації 1986 року, коли стався вибух на атомній електростанції.
Зона відчуження живе своїм життям – тут святкують дні народження і ходять одне до одного в гості. Взагалі, тут кожного, хто заходить у двір, можуть пригостити маринованими грибами, малосольними огірками чи свіжо звареною картоплею. Тут немає магазинів, лікарень та газопроводу, а щоб купити хліб – самоселів чекають його доставки по кілька тижнів.
Попри те, що автомагазин привозить сюди хліб та продукти раз на кілька тижнів, заправка балонів можлива лише раз на рік, а лікарі взагалі відсутні, тутешні мешканці запасаються дровами, економлять пропан і не скаржаться на стан здоров'я.
В чорнобильську зону часто навідуються туристи, навіть частіше, ніж мешканців постачає машина з продуктами. Проте, їхні родичі чи державні служби на кшталт ДСНС чи соцпрацівників приїжджають з відвідинами не надто часто. Хоч гостям зони відчуження життя в Чорнобилі та навколишніх селах схоже на фантастичний фільм, для місцевих – це звичайні будні, яких вони не проміняють на жодні блага цивілізації.