Поділитися
0
QR-код
Посилання на цю сторінку:
Оговорення
Маєте відгук щодо допису на цій сторінці? Залиште під ним свій коментар.
Перейти до коментарів

В Київській області розбирають зруйновані будинки за завищеними цінами

5 березня о 15:11

 | 
 | 5/5 (2)

Аналізуючи сумнівні тендери на «Prozorro», які можуть призвести до нераціональної розтрати бюджетних коштів, цього тижня «відрізнилася» Гостомельська селищна військова адміністрація, посадовці якої вирішили, що на війні можна і треба заробляти. 

Отож, протягом останніх місяців Гостомельська СВА розмістила в електронній системі публічних закупівель Prozorro кілька десятків тендерів на демонтаж житлових будинків у різних містах і селах Київщини, зруйнованих внаслідок бойових дій. Вартість кожного з них — приблизно від 163 тисяч до 421 тисячі гривень.

Також були проведені тендери на послуги з технічного нагляду по цих об’єктах, вартість яких становить приблизно від 2 до 4 тисяч гривень. Прикметно, що усі закупівлі здійснили без використання електронної системи та відкритих торгів. У зв’язку із цим, ані Тендерної документації, ані інформації про учасників, ані будь-яких документів, окрім договорів, на «Prozorro» немає.

Переможці тендерів

За допомогою моніторингу було виявлено, що переможцями тендерів стало кілька основних компаній: ТОВ «Синтез Юніті Групп», ТОВ «Ліко-груп», ТОВ «Будконсалтгруп», а також ФОП Смалій О.Б.

ТОВ «Синтез Юніті Групп» було зареєстроване менш як рік тому, у березні 2023, у Запоріжжі. Основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності й керування. Керівником компанії ще місяць тому був Іван Дмитрович Галунга — такий собі «мафіозі» з 90-х. Він уродженець Донецька. У 2008 році був призначений керівником Донецької міської парторганізації ВО «Батьківщина». З цієї посади його зняли за привласнення і розтрату мільйонів гривень, виділених партією на проведення президентських виборів в Донецьку у 2010 році.

У 1990-х – 2000-х роках Івана Галунгу судили за ст. 124-1 ч.2 КК України «Торгівля людьми» (тепер це ст. 149 КК України). Згідно з інформацією ЗМІ, тоді його підозрювали у продажі молодих дівчат за кордон, а журналістське розслідування ніби підтвердило ці факти. Окрім цього, у відкритих джерелах є інформація про те, що він ухилявся від сплати податків, збивав людей на власному автомобілі, а також «прославився» тим, що організував збір коштів на встановлення пам’ятника донецьким жінкам-шахтарям, які відновлювали місто після Другої світової війни. Зібрані кошти також були привласнені Галунгою, а пам’ятник так і не з’явився.

У 2017 році ця людина вже працювала членом Громадської ради при Києво-Святошинській районній державній адміністрації (ГО «Народний люстраційний центр»). Тоді його вважали людиною Сергія Возного — ексголови Києво-Святошинської РДА і за сумісництвом найбагатшого колись депутата Києво-Святошинської районної ради.

Місяць тому керівник ТОВ «Синтез Юніті Групп» змінився. Тепер ним є громадянин Казахстану Уразбеков Канат Тауманович. Тоді ж змінилась і назва компанії — на ТОВ «Рітейл-центр інвест».

За 2023 рік нещодавно створене ТОВ «Синтез Юніті Групп» стало переможцем у 69 тендерах на загальну суму 16 316 320 грн. При цьому, усі ці тендери були на виконання демонтажу житлових будинків у Київській області, а замовником у них усіх виступала Гостомельська селищна військова адміністрація.

ТОВ «Ліко-груп» було зареєстроване у жовтні 2016 року у Кривому Розі Дніпропетровської області. Основний вид діяльності — відновлення відсортованих відходів. Власниками компанії є Ілля та Людмила Колеснікови, а також Сергій Гераймович.

До 2023 року компанія не брала участь у тендерах, а у 2023 — виграла одразу 30 на загальну суму 5 716 611 грн. Питання: «Що це за тендери?» — абсолютно риторичне. Звісно ж, демонтаж житлових будівель від Гостомельської СВА.

ТОВ «Будконсалтгруп» було зареєстроване у липні 2014 року у Краматорську Донецької області. Основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності й керування. До 16 січня 2024 року компанія була зареєстрована у Києві і її власником був Даніел Сергійович Данилюк. Наразі ж власником організації є громадянин Казахстану Нурметов Фарух Султанханович, а назва змінилась на ТОВ «Лайт-трейд центр».

За 9 років роботи компанія вперше взяла участь у тендерах у 2022 році. Водночас 38 з 39 переможних тендерів ТОВ «Лайт-трейд центр» на загальну суму 4 100 987 грн були на демонтаж житлових будівель, де замовником виступала Гостомельська СВА.

Якщо у вас ще залишились сумніви щодо фіктивності й сумнівності цих компаній, зараз вони точно пропадуть. Кілька тендерів на кілька сотень тисяч гривень виграв ФОП Смалій О.Б., про який у відкритих джерелах взагалі немає жодної інформації, окрім того, що з 7 вересня 2023 року він знаходиться у «Чорному списку» Антимонопольного комітету України.

Цінова пропозиція

Ціни на роботи з демонтажу — окрема болюча тема. Для прикладу візьмемо тендер на проведення робіт з демонтажу житлового будинку за адресою: вул. Річна, будинок 4 у Гостомелі, вартістю 312 021 грн. Саме цей тендер, до речі, виграв ФОП Смалій О.Б.

На скріншоті з договору між Гостомельською СВА та ФОП Смалій О. Б. можемо побачити усі обсяги робіт. Згідно з середнім прайсом подібних робіт, демонтаж одного кубічного метра цегляної будівлі в середньому коштує приблизно 200 грн. Таким чином, демонтаж 343 кубічних метра будинку у Гостомелі коштуватимуть 68 600 грн. Розбирання фундаменту коштує від 350 грн, відповідно для цього будинку вартість становить 28 665 грн. Вивезення сміття в середньому коштує від 150 грн за кубічний метр, а отже для цієї будівлі вартість робіт мала б становити 57 620 грн. Вивезення ґрунту та засипання траншей коштують 11 415 грн та 26 635 грн.

Отож, реальна вартість робіт за середніми цінами становить 192 935 грн, замість заявлених 312 021 грн. Націнка становить близько 38%.

Приблизно така ж ситуація з усіма іншими тендерами, яких наразі на «Prozorro», як мінімум, 138. Загалом, тільки у Гостомелі є понад 600 житлових будівель, які потрібно демонтувати, а по Київській області їх ще більше.

Висновок

Зараз на «Prozorro» є, як мінімум, 138 тендерів на загальну суму понад 26 млн грн на демонтаж житлових будівель у Київській області. Майже кожен з них — з націнкою у 30-40%. А виграли ці тендери відверто підставні компанії, для яких Гостомельська СВА є першим і, схоже, єдиним замовником. Розтрата бюджетних коштів під час війни (до того ж на демонтажі зруйнованих внаслідок війни будівель) відбувається прямо перед нашими очима, при чому так прозоро, що зрозуміти це може будь-яка людина, яка хоч трохи розбирається в цінах на демонтаж.

Фото з відкритих джерел

Авторка: Софія Афоніна

Джерело: Київщина 24/70

 185 | 
 Пульс | 
 2024-03-05 15:11:47 | 
 новини, Київщина, Київська область
Зворотній зв'язок
Маєте цікаву новину, зауваження чи пропозицію? Напишіть нам.
Написати
Реклама