Надзвичайні події

В Немішаєвому колектори вигнали з квартири жінку прямо в домашніх капцях

20 червня 2018, 12:47

Подружжя купило житло в кредит, але не може його виплачувати через курс долара, який зріс. Виселили на вулицю. За борги по кредиту колектори вигнали з квартири жінку прямо в домашніх капцях, разом з дитиною. Це сталося в селищі Немішаєвому на Київщині. Така ж загроза «нависла» ще над вісьмома родинами з того ж будинку.


Борисенко показують вхідні двері своєї квартири. Зараз вони запечатані. Пару поки прихистили друзі. П'ять років тому подружжя купило житло в кредит. Але займали не в банку, а житловому кооперативі, у забудовника. Щомісячна оплата – 500 доларів. Однак за рік курс «зеленого» різко зріс.
«Гроші платили, але не ту суму, яка була прописана, тому що 500 доларів на той момент, якщо курс був 8, це була одна сума, а якщо 25, то ця інша», – говорить Василь Борисенко, позичальник.

За словами подружжя, щомісяця вони виплачували по триста доларів. Просили власників кооперативу реструктуризувати борг, але ті відмовили. І подали до суду. Вердикт: виселити Василя Борисенка, однак його дружина з дитиною мала право там жити.
«До квартири вдерлося біля 15-ти кремезних чоловіків, взяли ключі. Наступає на мене чоловік два метри зросту зі словами «жінко, залиште приміщення», я задом вийшла з квартири», – розповідає Тетяна Борисенко, позичальник.

Адвокат сім'ї, Леонід Іжевський, називає такі дії власників кооперативу рейдерським захопленням і шахрайством.
«Юридична особа, вони скористалися печаткою і створили заднім числом такий же точно слово в слово договір про спільну пайову участь. Є всі ці документи, так би мовити, липові», – говорить Леонід Іжевський, адвокат позичальників.

У таку ж пастку потрапили ще вісім сімей.
«Хотіли оформити право власності на квартиру, але нам цього не дали, стали залякувати. Тобто на нашу квартиру у нас договір, який дійсний. У них два своїх договори, тобто це шахрайство, підроблені договори», – говорить Ірина Сорока, позичальник.

Ми намагалися зв'язатися з забудовниками, але вони зараз живуть в США. Їх представник відмовився надати нам контакти.
«Без письмового дозволу своєї клієнтки я не маю право коментувати цю ситуацію. Я не уповноважений давати контактні дані нікому і дозволу від неї я не отримував», – говорить Михайло Славьянін, представник власників житлового кооперативу.

Зараз позичальники готові відмовитися від квартир, якщо їм віддадуть вкладені гроші. Однак поки забудовники на такі умови не згодні і продовжують судитися з боржниками.

288  |  Інформаційне агентство «Пульс»  |  2018-06-20 12:47:51  |  новини, Київська область

Поставити оцінку: 1Поставити оцінку: 2Поставити оцінку: 3Поставити оцінку: 4Поставити оцінку: 5 (голосів: 0)
Обробка даних...