Поділитися
0
QR-код
Посилання на цю сторінку:
Оговорення
Маєте відгук щодо допису на цій сторінці? Залиште під ним свій коментар.
Перейти до коментарів

Закон про скасування депутатської недоторканності направлено на підпис Зеленському

4 вересня 2019 року о 13:41

 | 
 | 5/5 (2)
Закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів) 3 вересня був підписаний головою ВР Дмитром Разумковим і переданий на підпис президенту, йдеться на сайті парламенту.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновків два законопроекти про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності.
20 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову про подальшу роботу над президентським законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів (№ 7203/П1). Відповідно до неї, ряд парламентських комітетів мали опрацювати пропозиції та поправки до відповідного законопроекту. Того ж дня депутати не підтримали проект постанови № 6773/П1, що стосувався подальшої роботи над законопроектом в частині скасування депутатської недоторканності № 6773, який ініціювали понад 150 депутатів.
Вночі 30 серпня цього року Верховна Рада попередньо схвалила проект закону № 7203. За постанову про попереднє схвалення цього законопроекту проголосували 363 народних депутата із 393 зареєстрованих у сесійній залі. Проти цього рішення не проголосував ніхто з депутатів, утримався один.
3 вересня ВР скасувала депутатську недоторканність. За президентський закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів, № 7203) проголосували 373 народних депутата із 404 зареєстрованих у сесійній залі. Від «Слуги народу» «за» були 252 депутата, від «Опозиційної платформи - За життя» – 0, від «Батьківщини» – 23, від «Європейської солідарності» – 24, від «Голосу» – 19, від групи «За майбутнє» – 22, від позафракційних депутатів – 33. Проти не проголосував жоден, троє утримались, 28 не голосували.
Законом зі статті 80 Конституції вилучається норма про те, що народним депутатам гарантується депутатська недоторканність. Також передбачено вилучити з чинної редакції Основного Закону норму про те, що народні депутати «не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані». При цьому залишається норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.
 

Джерело


0

 798 | 
 www.unian.ua | 
 2019-09-04 13:41:29 | 
 новини, Київщина, Київська область, Батьківщина, Верховна Рада, Верховна Рада України, ВО Батьківщина, ВР, ВРУ, Голос, депутатська недоторканність, Європейська солідарність, За майбутнє, Закон, Конституційний суд, Конституція, Конституція України, КУ, нардеп, нардепи, народний депутат, народні депутати, Опозиційна платформа - За життя, опозиція, парламент, Партія Голос, постанова, Президент, Президент України, Слуга народу, Солідарність
Зворотній зв'язок
Маєте цікаву новину, зауваження чи пропозицію? Напишіть нам.
Написати
Реклама