Поділитися
0
QR-код
Посилання на цю сторінку:
Оговорення
Маєте відгук щодо допису на цій сторінці? Залиште під ним свій коментар.
Перейти до коментарів

Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

6 березня 2021 року о 12:01

 | 
 | 4/5 (1)

Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті під час переговорів з компанією.

Переговори між комітетом економічного розвитку за участі команди Держкосмосу з SpaceX тривали з грудня 2020 року. Минулого тижня компанія Маска дала згоду на запуск супутника за 1 мільйон доларів.

«Умови контракту попередньо узгоджені й в України відтепер є можливість підписати договір на пускові послуги з американською компанією. Ціна контракту – 1 млн доларів, що є надзвичайно приємною для України ціною та у восьмеро нижчою за ту, яка була запланована з самого початку», – заявив голова парламентського комітету економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«Якщо всі технічні перешкоди будуть подолані і профільне міністерство все зробить вчасно – супутник справді буде запущений у рік 30-ліття Незалежності України. Космос буде або українським, або його не існує», – підсумував Дмитро Наталуха.

Український супутник дистанційного зондування землі «Січ-2-1»

Розробку супутника «Січ 2-30 (2-1)» було розпочато у 2013 році й він мав бути запущений у 2017 році, однак, він продовжує знаходитись на території «БК Південне».

Питання реалізації проєкту із запуску українського супутника «Січ 2-1» (пізніше перейменованого на «Січ 2-30») було ініційоване під час виїзного засідання Комітету до Дніпра, яке відбулося 12 березня 2020 року.0

 614 | 
 Промисловий Портал
 2021-03-06 12:01:35 | 
 новини, Київщина, Київська область, 2013, 2017, SpaceX, Америка, День Незалежності, День Незалежності України, Держкосмос, Дмитро Наталуха, запуск, Ілон Маск, контракт, космос, Маск, Наталуха, Незалежність, орбіта, планета, проект, проекти, проєкт, проєкти, Січ, супутник, супутники, США, технології, Україна
Зворотній зв'язок
Маєте цікаву новину, зауваження чи пропозицію? Напишіть нам.
Написати
Реклама