Здоров’я

ЛІКАРІВ ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ

14 березня 2018, 15:40

Інколи видається, що хтось навмисне розповсюджує всілякі страшилки, аби тримати людей у постійній нервовій напрузі. І лякають нас не по-дитячому. То нашестям кору, за яким тягнеться смертельна статистика, зумовлена ускладненням від хвороби. То захмарними цінами на хірургічні операції, що будуть по кишені лише товстосумам. А ще поповзли чутки про те, що хто не встигне укласти угоду з сімейним лікарем до 1 квітня, може позбутися безоплатної первинної медичної допомоги. Чи це справді так? Редакція інформаційної агенції «Пульс» попросила прокоментувати ці чутки головного лікаря Бородянської ЦРЛ Ігоря Чебисова.
– На таку дезінформацію хочеться відповісти відомою фразою Марка Твена:«Чутки про мою смерть дещо перебільшені», – каже медик. – Адже насправді не до, а після 1 квітня українці, в тому числі й мешканці Бородянського району, зможуть записатися чи приписатися (як хочете це називайте) до сімейного лікаря або дільничного педіатра. Тобто всі ми матимемо можливість незалежно від місця прописки і проживання укласти угоду з будь-яким лікарем, який надає первинну медичну допомогу. А вже з 1 липня розпочнеться фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
– А що буде з тими, хто не встигне вибрати собі сімейного лікаря до 1 липня?
– Ніякої біди не станеться, якщо люди з тієї чи іншої причини не укладуть угоду із сімейним лікарем і до кінця року. Кожен у разі необхідності отримає необхідну медичну допомогу безплатно. До речі, угода з сімейним лікарем підписується безстроково і діє доти, поки ви не вирішите змінити лікаря.
Отож, з одного боку, не варто поспіхом укладати угоду з першим-ліпшим, про кого ви чули. А з іншого, не слід відкладати пошук сімейного лікаря у довгий ящик. Адже попередньо планується, що один сімейний лікар може підписати декларацію з 1800 пацієнтами, один лікар-терапевт – з 2000 пацієнтами, один лікар-педіатр – з 900 пацієнтами. Відтак, чим раніше ви почнете шукати свого лікаря, тим більший у вас буде вибір.
Микола Барський


167 |  Інформаційне агентство «Пульс» |  новини, Бородянська ЦРЛ, лікарі, сімейний лікар